Wątek Data
Początki 11-12.2005
Nowy rok - 2006 01-02.2006
Forumowa rewolucja 02-03.2006
Początek klanów 04-05.2006
Rozwój społeczności 06-07.2006

Początki...

Na scenę GTA2 multiplayer zawitałem w listopadzie 2005 gdy przeszedłem w październiku singleplayer. Skierowałem się tam gdzie trzeba ściagając Game Huntera miałem możliwość znalezienia gracza. Pierwszym graczem z Polski z jakim zagrałem był Kuba. Standardową mapą w tym okresie była Tiny Town. Znałem także stronę Tyrana gta2.go.pl i tam był plan TT. Na końcu roku 2005 była sobie taka paczka: Nodquake, xxx, Lucas, Kuba oraz DrSlony. Byli to zapewne nienowi gracze i przy nich się czułem typowy newbie, ale gra z nimi była odlotowa - bez zasad. Wśród standardowych map FO też cieszyła grywalnością, a HS była na końcu. Dużo grałem z zagranicznymi graczami, lecz nie mam wiele konkretnych nicków utkwionych w głowie. Był taki ze szwecji ML.

Nowy rok - 2006

Na początku roku wziąłem się za zamienianie aut i podmieniłem śmieciarkę, taxi express i trucka w bil.sty bo TT była najczęściej grywalną mapą. Wciąż pojawiali się ci klasyczni gracze, którzy są wymienieni poprzednio. W lutym zaczęła się mania na nowe mapy i się ssało map pack z Rocket Town, Loony Town, GoGo Tank i inne. Taką grę umożliwiali Łysy, Maćko i WESOLY. Dzięki GH nie byłem na odludziu i zawsze był ktoś do gry. W lutym spotkałem Tyrana na GH i nawet zagrałem, ale lagi były i na tym się skończyło. 8 lutego zacząłem robić screeny w grze klawiszem "prt scr". Poniżej są pierwsze screeny z GH pokazujące rekord graczy, rekord postawionych serwerów.

08-02-06

10-02-06

10-02-06

16-02-06

Forumowa rewolucja

12 lutego wlazłem na gta2.go.pl i zobaczyłem napis "Forum NEW!!" i byłem pierwszym userem forum gtatwo.fora.pl poza władzą. 2 dni później zaprosiłem kumpla i tak było nas czterech przez cały luty. W tych czasach nie było jeszcze konkretnego forum o GTA2 i pałętałem się po forach Pawła 15 i Zbigniewz'a, oba były o turniejach i oba o hamachi, o którym nie miałem pojęcia. Później się okazało, że hamachi nie chodzi pod 98... Żaden turniej się nie skończył, a ja grałem wciąż na luzie przebywając na GH. Na tych dwóch forach nic konkretnego się nie działo oprócz zapisów graczy i wyników kilku meczy. Na stronie Tyrana pojawił się news dotyczący konkursu na najlepszy screen GTA, GTA London i GTA2. Dzięki temu dołączyłem i dawałem co tydzień screen z GTA2 bo oprócz mnie był drugi stały gracz GTA2 - Fibjor.
OBEJRZYJ WSZYTKIE SCREENY GTA2 w SOTW!

Forum gta2.go.pl

Forum Pawła

Forum Zbiga

Zaibatsu.pl

Początek klanów

W drugiej połowie kwietnia powstały pierwsze klany w polskiej społeczności GTA2. Ja bez możliwości obsługi hamachi mogłem sobie pomarzyć o klanowej zabawie bo oni wszyscy grali na hamaku nie mając pojęcia, że można na GH. Na GH byli naprawdę nieliczni z forum a najsłynniejszym graczem był Tyran i to on mnie ściagnął w maju do klanu Yakuza. Wciąż do wakacji utrzymywałem się w klimacie wolnego gangstera międzynarodowego. W maju natomiast przybył Rexxor, który był dla mnie dobrym uczniem jak wspomniał: "potem na GH wszedl Kamil i spytal mnie czy to ja ostatnio sie zarejestrowalem na forum. mowie tak... no i tak poznalem swojego MENTORA ktory mnie wszystkeigo nauczyl :)... pamietam tez jak Kamil mi mowil o TYRANIE :D, szly same takie texty:"wymiatacz, zawsze trafia z bazooki itp". Takie odczułem wrażenie grając z Tyranem bo nie spotkałem jeszcze nikogo kto by tak precyzyjnie władał bazooką. W maju na GH z userów forum był aktywny crazyy i naprawdę gra z nimi była odlotowa (scr).

Rozwój społeczności

W maju na forum dołączył Mibars, którego znałem od dawna z jego strony domowej i nauczył mnie tworzyć mapy bo był pierwszym mapmakerem w Polsce. Miał jedną produkcję skończoną - MibCity. Była też druga, ale niedokończone duże miasto tworzone pod misje singleplayerowe - Oakland. W czerwcu zaczął robić dość ciekawą mapę o nazwie MibWay. Na końcu maja zaprezentowałem screeny Race Adventures na forum by wszyscy zobaczyli. Wrażenie graczy było jak najbardziej pozytywne i oczekiwali mojej pierwszej mapy. W czerwcu mapa ujrzała światło dzienne i byli zachwyceni. Na końcu czerwca rozpoczął się Turniej Gangów. Odbywały się pierwsze rywalizacje klanowe 2vs2. Niestety zasady były mało precyzyjne, tworzyły się spory i turniej nie został ukończony. Na GH było coraz więcej forumowych-klanowych graczy i z czasem przerzucali się ci z hamachi, którzy mogli.